Geoturystyka

Wiadomości

Konkurs fotograficzny - Wspomnienie lata !

baner_jpg_750_pix

Za oknami sroga zima a my wspominamy wakacyjne przygody. Gorący piasek, szum fal, egzotyczne wyprawy czy górskie wędrówki. Daleka Australia czy wycieczka do Paryża, mazurskie jeziora czy pobliski las. Nie ważna odległość ale to co wspominamy mogąc pokazać to innym. "Wspomnienie Lata" to konkurs fotograficzny przeznaczony dla wszystkich a jego celem jest walka z mrozami i zaspami śnieżnymi jakie nas obecnie otaczają.
Weź udział w konkursie i wygraj fantastyczne nagrody.

Organizator:

klub

Fundatorzy nagród:

apter

intersport

gaudeamus

travelchannel

logomin

travelbit

Patronat:

onet

travelchannel

radioplus

cojestgrane

modnykrakow

magazynturystyki

travelbit

logomin

risk

extremum

skauting

_______________________________________________________________________________

Nagroda główna:
Trekking wokół Mont Blanc

ufundowana przez

baner

Biuro Podróży Apter
Żywiec, ul. Kościuszki 22  tel. /fax 33 8666 700


Ramowy program imprezy:
Dzień 1: Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych (wg. rozkładu jazdy).

Dzień 2: Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch, w rejon Mont Blanc. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Courmayeur, spotkanie z przewodnikiem. Wjazd do  doliny Val Veny. Przejście fragmentu trasy Tour du Mont Blanc: Przejście nad jezioro lodowcowe Lago del Miage. Przejście przez Col Checroui do Courmayeur. Czas przejścia ok.6 - 7 godz. Wariant krótszy - ok. 4,5 godz. obejmuje przejście do Lago del Miage, dojście do Ref. Elisabetta Soldini i powrót do Courmayeur.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd z Courmayeur autobusem lokalnym w górne piętro doliny Val Ferret. Przejście jednym z piękniejszych odcinków Tour du Mont Blanc doliną Ferret na przełęcz przełęcz Grand Col Ferret  2537 m n.p.m., zejście do szwajcarskiej miejscowości La Fouly. Czas przejścia ok. 6 godzin bez możliwości skrócenia trasy TMB.     Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wariant I (dla szybko chodzącej części grupy): Przejście z Champex na  doliną Val d Arpette przełęcz Fenetre d Arpette 2665 m n.p.m., najwyżej położony punkt na całej trasie Tour du Mont Blanc. Zejście tuż nad językiem lodowca Trient (Glacier du Trient). Zejście do miejscowości Trient. Czas przejścia ok. 8- 9  godzin. UWAGA: ten wariant Tour du Mont Blanc będzie realizowany pod warunkiem nie zalegania śniegu na  przełęczy Fenetr d Arpette. W przypadku odwołania tego fragmentu trasy, proponujemy szlak przebiegający poniżej. Ostateczną decyzję o wyjściu na szlak podejmuje przewodnik.

Wariant II: Przejście z przełęczy Col de la Forclaz przez Bovin do Champex, krótki pobyt na jeziorem Lac de Champex. Czas przejścia  ok. 6 godziny. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejście odcinka z Col de la Forclaz do Tre le Champ przez Col de Balme 2204 m n.p.m. Po wejściu na Col de Balme otwierają się najpiękniejsze w całym rejonie Mont Blanc panoramy: opadające w doliny języki lodowców Glacier d Argentiere i Mer de Glace oraz Igły Chamonix. Czas przejścia ok. 5 - 6  godzin.  Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejście z Tre le Champ do Chamonix Les Praz fragmentem najsłynniejszej w całych Alpach Drogi Balkonowej w masywie Les Aiguilles Rouges, która biegnie wysoko nad Chamonix i Argientiere. Przejście nad Lac Blanc, zejście przez Le Flegere. Z La Flegere można zejść lub zjechać kolejką do Les Praz Czas przejścia ok. 8 godzin.

Wariant krótszy obejmuje przejście z Tre le Champ do La Flegere i zejście lub zjazd kolejką Czas przejścia ok. 4 godziny. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie.  Dzień wolny w Chamonix.  Możliwość wjazdu na Aiquille du Midi 3842 m n.p.m. i Le Brevent (do wyboru) oraz wejścia do wnętrza lodowca Mer de Glace, największego lodowca  w rejonie Mont Blanc. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Śniadanie. Przejazd kolejką z Les Houches 1010 m n.p.m.  na Bellevue 1800 m n.p.m. Przejście fragmentem Tour du Mont Blanc przez  Col de Tricot  2120 m n.p.m. i Chalet de Miage  do Les Contamines-Montjoie. Ze szlaku można obserwować fragmenty najbardziej popularnej drogi  na Mont Blanc przez Grań Gouter oraz podziwiać języki lodowców: Glacier de Bionnassay, Glacier du Miage  i Glacier de Trelatete. Czas przejścia ok. 8 godzin.

Wariant krótszy ok. 5 godzin - zejście do Tresse. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg

Dzień 10: Dzień wyjazdu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Lago Maggiore. Odpoczynek w kurorcie Stresa - wycieczka statkiem na Wyspy Boromeuszy: Isola Bella, Isola Madre, Isola dei Pescatori  zwiedzanie zamków i ogrodów.  Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych - ok. 21.00

Dla chętnych rejs statkiem do Palermo.

Dzień 11: Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

21

22Nagrody dodatkowe ufundowane przez

intersport

bony zakupowe

bonylogogaudeamus

Do wygrania miejsce na Kursie Pilotów wycieczek zagranicznych:

Wartość nagrody to 549 zł, termin rozpoczęcia do uzgodnienia.
Wygrana obejmuje również wyjazd na
2 wycieczki:
Całodniowa wycieczka autokarowa w malownicze okolice Krakowa: Opactwo
w Tyńcu, Skansen w Wygiełzowie i Ruiny Zamku Biskupów Krakowskich na
Lipowcu, Klasztor w Czernej, Ojcowski Park Narodowy.
Oraz dwudniowa wycieczka, szkoleniowo-egzaminacyjna (Podhale, Spisz
polski i słowacki, Beskid Wyspowy), wraz z wieczorną wspólną zabawą
przy ognisku.
Do tego dochodzi czterogodzinny spacer / wycieczka po Krakowie z
historykiem sztuki.logotravelchannel

torby podróżne, bluzy, plecaki, scyzoryki, koszulki

nagrodylogomin

koszulki z logo GeoTurystyki (10 nagród)

geo2_1

wybrane numery czasopisma GeoTurystyka (30 sztuk)

geo1_1.


nagrody dodatkowe od:

travelbit

5 książek

Przez świat. Tom XIV

travelland006

 _______________________________________________________________________________

Regulamin konkursu:

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu jest Klub Podróżników "Śródziemie".
2. Patronat nad konkursem sprawuje Onet.pl, Radio Plus, Travelchannel, Extremium, Shievents,Travelbit,Geoturystyka, Magazyn N.P.M., 4Risk,
3. Zasady Konkursu określa niniejszy regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.
4. Przesłanie zdjęć na konkurs jest równoznaczne z poddaniem się uczestnika procedurze regulaminowej konkursu i akceptacji zasad konkursu.
5. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących zarejestrowanych na portalu www.klubpodroznikow.com
6. Konkurs trwa do 30 stycznia 2011 roku.
- 1 grudnia do 31 grudnia nadsyłanie prac do konkursu
- 1 stycznia do 10 stycznia wybór zwycięzców przez Jury
-Wyboru najlepszych zdjęć dokona jury złożone z dziennikarzy i redaktorów z redakcji patronów medialnych tego konkursu.
Dodatkowa nagroda ufundowana przez Gaudeamus, kurs pilotów wycieczek, zostanie rozlosowana na antenie radia PLUS 10.01.2011

II. ZDJĘCIA

1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 1 fotografię.
2. Fotografie należy nadsyłać w postaci elektronicznej na e-mail:
konkursfoto.klubpodroznikow@gmail.com Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
3. Zdjęcia nie spełniających podanych wymogów nie wezmą udziału w konkursie.
4. Pliki w formacie JPG ,BMP lub TIF minimum 800 pix maksimum 1600 po dłuższym boku *
5.Termin nadsyłania zdjęć mija 31 grudnia 2010 r. o godz. 24.00
6. Zgłaszane do konkursu fotografie należy opisać w e-mailu wg. wzoru:
tytuł konkursu, tytuł zdjęcia, nick podany przy rejestracji na stronie klubpodroznikow.com, imię, nazwisko, telefon lub e-mail autora zdjęć.
7. Laureaci zostaną powiadomieni przez Organizatora drogą e-mailową o wygranej a wyniku Jury zostaną podane na  stronie www.klubpodroznikow.com . Nazwiska zwycięzców podane zostaną także na antenie Radia PLUS 10.01.2011 o godz. 18.40
8. 30 najlepszych prac zostanie opublikowanych w galeriach na portalach patronów medialnych wraz z opisami i nazwiskami autorów.

III. PUBLIKOWANIE ZDJĘĆ

1.Zgłoszenie zdjęć do konkursu oznacza wyrażenie zgody na ich nieodpłatne wykorzystywanie do promocji niniejszego Konkursu. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich na stronach internetowych patronów medialnych oraz fundatorów nagród, w mediach i wykorzystania ich w innej formie związanej z konkursem (wystawy, galerie) podając dane autora (nick, imię i nazwisko).

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie nadesłane na konkurs zostały wykonane osobiście, a w przypadku portretów uzyskano zgodę na rozpowszechnianie wizerunku osób portretowanych.
2.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane opublikowaniem nieprawdziwych danych osobowych, bądź innych nieprawdziwych informacji opartych na zgłoszeniach sporządzonych przez Uczestników.
3.Decyzje te są ostateczne i wiążące dla Uczestników

V. NAGRODY

3 pierwsze miejsca wyłonione w głosowaniu Jury oraz dodatkowe wyróżnienia.
Wystawy 30 prac wyłonionych w głosowaniu internautów

Miejsca publikacji :
- Onet.pl
- Travelchannel
- Portal Klubu Podróżników "Śródziemie".
- Magazyn EXTREMIUM
- Magazyn N.P.M.
- Modny Kraków
- Geoturystyka.pl
- Travelbit.pl
- Portal 4risk.net
- Radio Plus ogłosi wyniki i poda nazwiska zwycięzców
(ilość miejsc  publikacji mogą się zwiększyć lub nieznacznie zmienić)

Nagroda dodatkowa zostanie rozlosowana wśród wszystkich uczestników konkursu z zakwalifikowanymi pracami a uczestnik w zgłoszeniu do konkursu umieści: "Chcę wziąć udział w losowaniu kursu pilotów wycieczek zagranicznych".


26

AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica
Wydział Geologii, Geofizyki
i Ochrony Środowiska
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki
al. Mickiewicza 30,
30-059 Kraków
link: journals.agh.edu.pl/geotour