Geoturystyka

Wiadomości

Uwaga! U góry pracują! Czyli Siódmy Karpacki Finał WOŚP...

7karpacki_uwagaSerdecznie zapraszamy do udziału w Siódmym Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (8/9.01.2011). Tym razem Wielka Orkiestra zagra już w dwudziestu jeden schroniskach i bacówkach. Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Starych Wierchach, pod Trzema Koronami, Turbaczu,Wielkiej Raczy, na Wierchomli, Bereśniku oraz Gorczańska Chata, Skalanka i Zaolzianka.

Wolontariusze Siódmego Karpackiego Finału WOŚP kwestować będą w wymienionych schroniskach, przy wyciągach narciarskich i na okolicznych szlakach. W finałowy wieczór (8.01.2011) we wszystkich "grających" schroniskach działać będą orkiestrowe sklepiki, przeprowadzone zostaną licytacje, do skarbonek trafi część dochodu z noclegów, a za wybrane potrawy zapłacimy uiszczając stosowną kwotę do puszek.

Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od prowadzonej na nizinach, bo tu nie wystarczy wyjść na ulice, aby wrzucić pieniążek do skarbonki, lecz trzeba samemu pofatygować się do skarbonki, w góry!

Przybywajcie zatem w góry koniecznie, aby przyjemne połączyć z pożytecznym. I zabierzcie ze sobą duuuużo pieniędzy, bo w orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny, z korzyścią dla siebie oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach:
www.orkiestra.e-beskidy.com oraz www.orkiestra.wierch.pl

Uwaga! Nadal poszukujemy wolontariuszy Siódmego Karpackiego Finału WOŚP! Z przyczyn organizacyjnych preferowani są mieszkańcy Krakowa i okolic. Niezbędne jest doświadczenie w zimowej turystyce górskiej oraz pełnoletność. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: wosp.karpaty@gmail.com.

26

AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica
Wydział Geologii, Geofizyki
i Ochrony Środowiska
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki
al. Mickiewicza 30,
30-059 Kraków
link: journals.agh.edu.pl/geotour