Geoturystyka

O nas

Od czasu założenia portalu w 2004 roku wszystko się zmieniło i nieustannie zmienia. Zaczynaliśmy z kilkoma relacjami z podróży pomysłodawcy GeoTurystyki - Tadeusza Słomki... i fotografiami nie_cyfrowej jakości, chociaż ciekawymi. Strona zmieniała swój wygląd kilkakrotnie, poszerzała grono podróżników i odwiedzających nas internautów. Teraz mamy dla Was mnóstwo ciekawych tekstów i zdjęć, wiele relacji z wyprawowych zmagań - pieszych, rowerowych, nawet motocyklowych. Wszystko to łączy jeden wspólny mianownik - GeoTurystyczna pasja.

W jakim momencie jesteśmy teraz? Nadal chcemy razem z Wami odkrywać i podziwiać świat. Interesuje nas geoturystyka, turystyka, nauki o Ziemi, fascynuje piękno przyrody. Kochamy podróże po Polsce, Europie, Świecie. Marzymy, by odwiedzać miejsca stworzone przez naturę, chcemy poznawać ich genezę. Jeśli Wy realizujecie te marzenia i zainteresowania i chcecie się nimi podzielić z resztą świata - dobrze trafiliście!


Portal GeoTurystyka został założony w 2004 roku przez prof. Tadeusza Słomkę - jednego z prekursorów geoturystyki w Polsce. Od tamtej pory działa i rozwija się dzięki Wam i waszej pasji podróżniczej, a także bezpośrednio dzięki nam, czyli: Michał (informatycznie), Krzysztof (technicznie) oraz Iza, Małgorzata, Karolina i Ela (zawartość strony).


26

AGH
Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica
Wydział Geologii, Geofizyki
i Ochrony Środowiska
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki
al. Mickiewicza 30,
30-059 Kraków
link: journals.agh.edu.pl/geotour